.

Ogłoszenia duszpasterskie  –  26 czerwca 2022 r.
XIII Niedziela zwykła

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Synodalną.  Zgodnie z decyzją KEP –   ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej i do dyspozycji Ojca św. Franciszka. Bóg zapłać.

2. W liturgii tygodnia:
poniedziałek – wsp. NMP Nieustającej Pomocy
wtorek – wsp. św. Ireneusza, biskupa i męczennika
środa – ur. Św. Apostołów Piotra i Pawła
sobota – święto NMP Tuchowskiej,
niedziela – św. Tomasza Apostoła

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. będą o godz. 08.00 i 18.00. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby parafialne. Bóg zapłać.

5. Rozpoczął się czas wakacji i urlopowych wyjazdów. W naszej wspólnocie serdecznie witamy wszystkich Gości i ciesząc się z ich obecności – życzymy im miłego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca lipca.

7. W I piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 16.30, a zakończymy nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św. Z Panem Jezusem odwiedzę Parafian od godz. 09.00.

8. W I sobotę miesiąca Msza św. będzie o godz. 18.00, po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

9. Przyszła niedziela – I miesiąca – adoracyjna. Niedziela Różańcowa – dlatego po Mszy Św. porannej zmiana tajemnic Różańca Świętego dla róż różańcowych kobiet i mężczyzn.

10. W przyszłą niedziele będziemy gościć w naszej parafii Ks. Tomasza Kaczora – misjonarza w Boliwii. Ks. Tomasz podzieli się z nami refleksjami związanymi z jego posługą misyjną, a jeśliby ktoś miał takie życzenie – to darem serca - ofiarą złożoną do puszki można będzie wesprzeć placówkę misyjną, gdzie posługuje Ks. Tomasz. Bóg zapłać.

11. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary w kopertach złożone na tacę i za ofiary wpłacone na konto bankowe w maju przeznaczone na dalsze prace konserwatorsko-budowlane przy naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom z Parafii i z poza naszej Parafii.

12. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Smyków za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, udekorowanie kościoła i ofiarę złożona na środki czystości. Bóg zapłać. W tym tygodniu   troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Smyków – Państwo: Wilk, Jankowicz, Dziadowiec i Kłóś

13. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”.