Na Bieżąco

Ogłoszenia duszpasterskie   –   III Niedziela zwykła
  26 stycznia 2020 r.

1. Ojciec św. Franciszek listem apostolskim „Otworzył im” – ustanowił III Niedzielę Zwykłą „Niedzielą Słowa Bożego”.
W naszej diecezji dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Synodalną.

2. W liturgii tygodnia:
wtorek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
środa – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie
piątek – wsp. św. Jana Bosko, kapłana

3. W czwartek rozpoczniemy Triduum dla kobiet przed świętem Ofiarowania Pańskiego.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca lutego. Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP, a po Mszy Św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. Serdecznie zapraszamy na „Jasełka”, które będą wystawione  w świetlicy w Słomce w sobotę – 1 lutego. Rozpoczęcie „Jasełek” o  godz. 18.00

6. Miesiąc luty w całym Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Modlimy się za wszystkich konających na całym świecie, aby Pan Bóg w miłosierdziu swoim udzielił im przebaczenia grzechów.

7.  Serdeczne podziękowanie składam rodzinom ze Słomki  za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać. W sobotę troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom ze Słomki – Państwo: Łopuszyński, Kawa, Cholewa i Marzec

8. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na opłatek dla Seniorów. O godz. 14.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Umiłowani”, a po Mszy Św. o godz. 15.00 – zapraszamy na plebanię na wspólne życzenia i spotkanie przy stole.

9. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca – Niedziela Różańcowa – dlatego po porannej Mszy Św. będzie zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet i mężczyzn.

10. Przyszła niedziela – święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przyjdziemy do świątyni z gromnicami w dłoniach, aby je poświęcić,poświęcenie gromnic będzie w czasie każdej Mszy Św.
W niedzielę przypada 45 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Władysława Bobowskiego, biskupa seniora Diecezji Tarnowskiej Święto Ofiarowania Pańskiego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób, które złożyły śluby zakonne i o nowe powołania do zgromadzeń zakonnych.

11. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na ubezpieczenie budynków parafialnych /kościół, cmentarz, plebania, budynki gospodarcze i otoczenie wokół nich oraz parking przy kościele/.

12. Prasa katolicka – zachęcamy do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”, a dla dzieci – lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

13. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Marię Oleksy – lat 80. Duszę śp. Mari polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

14. Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Bochni