.

Ogłoszenia duszpasterskie  –  09 sierpnia 2020 r.
XIX Niedziela zwykła

1. Łączymy się w modlitwie Kościoła w Polsce prosząc o wytrwanie w trzeźwości i abstynencji od napojów alkoholowych. Serdecznie dziękuję za ofiary w kopertach złożone na tacę, a przeznaczone na remont dachu naszego kościoła. Bóg zapłać.

2. W liturgii tygodnia:
poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
wtorek – wsp. św. Klary, dziewicy
piątek – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
sobota - uroczystość Wniebowzięcia NMP

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. W czwartek – 13 dzień miesiąca – Msza Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.00, a po Mszy Św. nabożeństwo Fatimskie z  procesją Różańcową.

5. W  piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 16.00, a zakończymy nabożeństwem ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W czasie adoracji będzie można skorzystać ze spowiedzi św. przed odpustem.

6. W sobotę – 15 VIII – przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. według porządku niedzielnego: godz. 08.00, 11.00 i 15.00.  Po każdej Mszy Św. poświęcenie  ziół, kwiatów  i wieńców żniwnych przyniesionych do kościoła jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa. W tym dniu przypada 100 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

7. Za tydzień będziemy obchodzić w naszej rodzinie parafialnej uroczystości odpustowe ku czci św. Joachima oraz poświęcenie odnowionej dzwonnicy. Uroczystościom odpustowym będzie przewodniczył i dokona poświęcenia odnowionej dzwonnicy Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Ofiary składane na tacę w uroczystość odpustową i uroczystość poświęcenia pragniemy w całości przeznaczyć na wykonanie zabezpieczenia przeciwpożarowego w naszym kościele.

8. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Wygoda za pomoc w sprzątaniu kościoła, udekorowaniu kościoła i złożoną ofiarę na środki czystości. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul.  Wygoda – Państwo: Gwóźdź, Mroczek, Broszkiewicz i Hebal. Kolejne rodziny w ul. Wygoda prosimy o wysprzątanie placu kościelnego i otoczenia kościoła – Państwo: Maćkowski, Struzik, Banasiak i Pająk

9. Serdecznie dziękuję panom Zbigniewowi Włosińskiemu i Grzegorzowi Gałązce za wysprzątanie dzwonnicy oraz zabezpieczenie konstrukcji metalowych na dzwonach na dzwonnicy. Bóg zapłać. Dziękuję Rodzicom LSO za pomoc w zorganizowaniu grilla dla aspirantów i ministrantów oraz dziewczyn z DSM. Bóg zapłać.

10. Serdecznie dziękuje mieszkańcom ulic Wygoda i Birków za złożoną ofiarę na zakup nowej monstrancji. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Są do nabycia kalendarze misyjne na rok 2021.