.

Ogłoszenia duszpasterskie  –  19 września 2021 r.
XXV Niedziela zwykła

1.W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary składane do puszki przeznaczone na potrzeby UPJPII w Krakowie, sekcja w Tarnowie. Bóg zapłać.

2. W liturgii tygodnia:
poniedziałek – wsp. śś. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong
                         Hasang i Towarzyszy, męczenników
wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
czwartek – wsp. św. Ojca Pio, kapłana
sobota – wsp. bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. W  piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 17.00, a zakończymy nabożeństwem ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Msza św. o godz. 18.00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św.

5. W piątek o godz. 19.00 w salce na plebani odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

6. Następna niedziela w naszej diecezji przeżywana jest jako Niedziela Synodalna. Na Mszę Św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii i prosimy o włączenie się w przygotowanie liturgii

7. Następna - ostatnia  niedziela września, w naszej diecezji jest Dniem Modlitw o Trzeźwość. W ten dzień  odbywa się diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. W naszej wspólnocie parafialnej zechciejmy  włączyć się duchowo w tę pielgrzymkę, a po Mszy św. – wobec Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie – wyśpiewamy przebłagalne suplikacje.

8. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary w kopertach złożone na tacę i ofiary wpłacone na konto bankowe przeznaczone na remont dachu kościoła. Serdeczne podziękowanie składam Firmie IZOINSTALBUD Tarnów za ofiarę na prace konserwatorskie dachu naszego kościoła.  Wszystkim Ofiarodawcom z Parafii i z poza naszej parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Smyków za pomoc w sprzątaniu kościoła, otoczenia kościoła i udekorowaniu kościoła.  Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Smyków – Państwo: Struzik, Wilk, Jankowicz, Dziadowiec i Kłóś

10. Serdecznie dziękuję za wykonane prace porządkowe wokół kościoła. Bóg zapłać. W dalszych pracach porządkowych przy kościele i na placu kościelnym prosimy o pomoc w tym tygodniu rodziny:
wtorek – ul. Smyków – Państwo: Michałowska, Włosiński, Ogiela, Trytko, Kumor i Dobranowski

11. Spotkania dla LSO będą w pierwszą i czwartą sobotę miesiąca
o godz. 10.00.

12. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także dla dzieci wrześniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Są do nabycia kalendarze rolnicze na rok 2022.

13. Sprawa cmentarza – pojawiające się kradzieże – sprawa zgłoszona na policję, gdyby ktoś był jeszcze poszkodowany, to proszę do środy zgłosić w kancelarii parafialnej.