.

Ogłoszenia duszpasterskie   –   III Niedziela zwykła
– 23 stycznia 2022 r.

1. Niedziela Słowa Bożego przypomina, że powołanie każdego człowieka jest wyrazem wielkiej miłości Boga, chociaż może do końca nie całkiem ją rozumiemy. Możemy w tym miejscu sparafrazować słowa św. Hieronima: „Znajomość Pisma Świętego jest znajomością Chrystusa”.

2. W liturgii tygodnia:
poniedziałek – wsp. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
wtorek – św. Nawrócenia św. Pawła Apostoła
środa – wsp. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
czwartek – wsp. bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
piątek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
sobota – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.

4. We wtorek przypada św. Nawrócenia św. Pawła. Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła kończy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. W piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu.  Rozpoczniemy o godz. 16.00. O godz. 16.30  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a o godz. 17.00 wieczorowa Msza Św.

6. W  piątek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

7. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów i lektorów.

8. Następna niedziela w naszej diecezji jest Niedzielą Synodalną. Serdecznie prosimy rodziny o włączenie się w przygotowanie liturgii Mszy Św. o godz. 11.00

9. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Krzyżanowic – Państwo: Kubas, Duda, Trojnar i Płachta

10. W imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza składam serdeczne podziękowanie za dar serca – ofiary złożone dla ministrantów
i lektorów. Bóg zapłać. A ze swojej strony bardzo serdecznie dziękuję Rodzinom za ofiary złożone przy okazji Mszy Świętych kolędowych. Bóg zapłać.