Ogłoszenia duszpasterskie

26 listopada 2023 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dziękujemy Panu Bogu, że wraz z całym Kościołem możemy celebrować Królewską godność Jezusa Chrystusa. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata z możliwością zyskania odpustu zupełnego. Niedziela Rodzin – w naszych modlitwach prosimy o potrzebne łaski dla wszystkich Rodzin w naszej parafii.
 2. W liturgii tygodnia:
  • czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła
  • niedziela – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
 3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.
 4. Różaniec z wypominkami za zmarłych w poniedziałek, w środę i w czwartek o godz. 16.30. W środę po Różańcu Msza św. i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota grudnia.
 6. W I piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 16.00, a zakończymy nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 16.45. Msza św. o godz. 17.00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św. Z Panem Jezusem odwiedzę Parafian w I piątek od godz. 10.30.
 7. W I sobotę – Msza św. godz. 17.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 15.45.
 8. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Hasłem nowego roku liturgicznego są słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
 9. W przyszłą niedzielę – I niedzielę miesiąca i adoracyjną – przeżywamy dzień modlitwy w intencji Róż Różańcowych w naszej parafii. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic Różańca Świętego dla róż kobiet i mężczyzn.
 10. Jak co roku, od pierwszej niedzieli Adwentu, po każdej Mszy Św. przed kościołem rozprowadzane będą w naszej parafii opłatki. Rozprowadzać je będą członkowie Rady Parafialnej. Opłatki można także nabywać w ciągu tygodnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji.
 11. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom ze Słomki za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia, oraz za ofiarę złożoną na środki czystości. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom ze Słomki – Państwo: Duda, Ignacyk, Cetnarski i Kurek.
 12. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Dla dzieci grudniowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Są jeszcze do nabycia kalendarze misyjne na rok 2024.
 13. Wiadomość od św. Mikołaja – św. Mikołaj zaprasza Liturgiczną Służbę Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną i zespół „Umiłowani” na spotkanie mikołajkowe w salce parafialnej w sobotę na godz. 10.00.

Informacja dla osób, które chciałyby wesprzeć dzieci i matki  będące w potrzebie w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”

Szczęść Boże!

Poniżej przesyłam listę darów, które będziemy zbierać dla Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, w ramach akcji "Paczuszka dla maluszka"

Zbiórka darów: Małopolskie Hospicjum dla dzieci w Krakowie
Termin: 3–17 grudnia 2023 r.

 • Ubrania w rozmiarach od 122 do 176 cm i rozmiary XS, S, M (dresy, piżamy, getry, koszulki bawełniane);
 • Ręczniki frotte i z mikrofibry, Prześcieradła z gumką 90/200, 160/200, pościel 160/200 i 140/200, 150/200;
 • Pieluchy dla dzieci w rozmiarach od 4 do 7, Pieluchy dla dorosłych w rozmiarach XS, S, M, Podkłady higieniczne;
 • Kosmetyki pielęgnacyjne, chusteczki nawilżane, nawilżony papier toaletowy, szczoteczki i pasty do zębów;
 • Proszki do prania, płyny do płukania, środki czystości, chemia gospodarcza;
 • Zabawki edukacyjne i sensoryczne, Zabawki typu auta, auta sterowane, zabawki na pilota, Klocki lego, lego duplo, klocki piankowe, gry planszowe, puzzle, płyty do słuchania bajek, Lalki typu baby born i Barbie, książki, przybory szkolne, malowanki, plecaki, przytulanki;
 • Słodycze i żywność, miody, syropy owocowe, soki, nutridrinki,  żywność sucha z długim terminem ważności (konserwy, dżemy, przeciery, makarony, ryż, mąka, kasza);
 • Żywność z przeznaczeniem dla dzieci (słoiczki, soczki, tubki wyciskane – deserki);

Koordynatorzy Maria Grzybek i Marcin Grzybek (tel. 537 437 402)

Serdecznie pozdrawiamy,
Maria i Marcin