21 lipca 2024 r. – XVI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada ustanowiony przez Ojca św. Franciszka – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Penitencjaria Apostolska poinformowała, że z okazji  Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych można zyskać odpust zupełny po zwykłymi warunkami i można go ofiarować za samego siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary złożone na tacę przeznaczone na potrzeby WSD w Tarnowie. Bóg zapłać.
  2. W liturgii tygodnia:
    • poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny
    • wtorek – św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
    • środa – wspomnienie św. Kingi, dziewicy, Patronki Diecezji Tarnowskiej
    • czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła; wspomnienie. św. Krzysztofa, Patrona kierowców i podróżnych. Jest to również dzień Patrona Ks. Krzysztofa, naszego poprzedniego Proboszcza. Pamiętajmy w naszych modlitwach upraszając potrzebne łaski dla ks. Krzysztofa w życiu osobistym, życiu kapłańskim
    • piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP.
      Jest to równocześnie dzień wdzięczności Rodzicom, Dziadkom, Babciom i Emerytom.
    • sobota – wspomnienie św. Joachima, Ojca NMP
  3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.
  4. W piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 17.00, a zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.40. Msza św. o godz. 18.00.
  5. W czwartek – 25 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. W naszych modlitwach prośmy o rozwagę dla wszystkich użytkowników naszych dróg. W następną niedzielę po Mszach św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. XXV Tydzień  św. Krzysztofa – w ramach Tygodnia św. Krzysztofa w parafiach przeprowadzana jest akcja przez MIVA Polska – 1 gr za 1 km. Wychodząc z kościoła można będzie złożyć ofiarę do puszki, która przeznaczona jest na zakup pojazdów dla misjonarzy. Bóg zapłać.
  6. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary w kopertach złożone na tacę na dalsze prace konserwatorskie i budowlane przy naszym kościele i za ofiary wpłacone na konto bankowe w czerwcu. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom z naszej parafii i z poza naszej parafii.
  7. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z Krzeczowa, ul. Dębowa za pomoc w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia i udekorowaniu kościoła i wykoszenie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Krzyżanowickiej i Słomki – Państwo: Kmiecik, MaliszczakIgnacyk i Cetnarski.
  8. Prasa katolicka. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także dla dzieci wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”.