19 maja 2024 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dziś wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję wobec wszystkich języków, ludów i narodów. Przeżywamy również rocznicę Sakramentu Bierzmowania i przyjętych przez nas obowiązków apostołowania słowem i przykładem chrześcijańskiego życia.
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Zachęcamy naszych chorych Parafian do ofiarowania modlitwy i cierpienia za naszych misjonarzy i misjonarki.
  3. Przypominam, że w liturgii kończy się okres wielkanocny i czas Komunii św. wielkanocnej.
  4. W liturgii tygodnia:
    • poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
    • wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
    • środa – wspomnienie św. Rity z Casci, zakonnicy
    • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
    • sobota – wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża
  5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom obchodzącym w tym tygodniu imieniny, urodziny, rocznicę i jubileusz zawarcia związku małżeńskiego składam najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w codzienności życia.
  6. W piątek serdecznie zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu – rozpoczniemy o godz. 17.00, o godz. 17.45. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nabożeństwo majowe.
  7. W sobotę o godz. 10.00 będzie spotkanie LSO – aspirantów, ministrantów i lektorów – obecność obowiązkowa.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przyszła niedziela jest także Niedzielą Rodzin, dlatego prosimy rodziny o przygotowanie liturgii Słowa na Mszę Św. o godz. 11.00.
  9. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe ku czci swojego Patrona będą przeżywać Parafianie parafii p.w. św. Jana Nepomucena w Bochni oraz Parafianie parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Rzezawie
  10. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Matki – wszystkim Drogim Mamom dziękujemy za dar życia i prosimy o błogosławieństwo Boże i obfitość łask Bożych w wypełnianiu obowiązków wynikających z daru macierzyństwa.
  11. Serdeczne podziękowanie składam za ofiary w kopertach złożone na tacę na dalsze prace konserwatorskie i budowlane przy naszym kościele i za ofiary wpłacone na konto bankowe w kwietniu. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom z naszej parafii i z poza naszej parafii.
  12. Serdeczne podziękowanie składam rodzinom z ul. Wygoda za pomoc w sprzątaniu kościoła, jego otoczenia, udekorowaniu kościoła kwiatami. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Wygoda – Państwo: Wątor, Stokłosa i Strąg oraz z ul. Krzyżanowickiej – Państwo: Dziadoszczyk, Dziadoszczyk, Struzik, Oleksy, Gawlik, Nowak i Maliszczak
  13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. U ministrantów jest do nabycia bieżący numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”. Jest także do nabycia dla dzieci czerwcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.

Dla przypomnienia

30 maja 2024 r. przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa, w pobożności chrześcijańskiej nazywana uroczystością Bożego Ciała. Wyrazem naszej wiary
i świadectwa wiary w prawdziwą i żywą obecność Pana Jezusa pod Postaciami Eucharystycznymi jest udział w procesji do czterech ołtarzy – dlatego serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała.

Serdecznie proszę o przygotowanie czterech ołtarzy:

1. Ołtarz przy bramie kościoła – rodziny z ul. Smyków – Państwo: Bobek, Fijał, Stokłosa, Wrona, Bieżychudek, Bajda, Machaj, Kucharski, Siodlarz, Bankiewicz
  2. Ołtarz przy północnej drodze na cmentarz -  rodziny z ul. Wygoda i z ul. Birków – Państwo: Girek, Golemiec, Wójcik,  Gwóźdź, Jędrzejczyk, Broszkiewicz, Hebal, Maćkowski, Struzik, Banasiak
  3. Ołtarz przy Krzyżu przy cmentarzu – rodziny z Krzeczowa – ul. Dębowa i ze Słomki – Państwo: Rutkowski, Gaworczyk, Synowiec, Marzec, Łopuszyński, Wnęk, Cholewa, Marzec, Marks, Jurczyk.
  4. Ołtarz przy dzwonnicy lub przy pomniku św. Jana Pawła II – rodziny z ul. Krzyżanowickiej i z ul. Ispy – Państwo: Mularz, Mizera, Mizera, Wanicki, Kmiecik, Surma, Maliszczak, Ignacyk, Mizera, Wygoda, Durak