Na Bieżąco

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu
29  marca  2020 r.

1. Z całym Kościołem  trwamy w modlitwie błagalnej o powstrzymanie epidemii Covid19. Msze Św. według porządku niedzielnego transmitowane on-line na stronie internetowej naszej parafii.

2. W związku ze zmianą czasu z zimowego na letni, Msze Św. wieczorowe będą o godz. 18.00

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia.
W I czwartek w naszych modlitwach polecamy Panu Bogu troskę o powołania do służby Bożej w Kościele. Różaniec za kapłanów oraz o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele o godz. 17.30; Msza Św. o godz. 18.00, a po Mszy Św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

4. W I piątek Msza Św. o godz. 18.00, a po Mszy Św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.  Droga Krzyżowa o godz. 20.00 transmitowana on-line, bez udziału wiernych.

5. I Sobota – Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Od czwartku do soboty od godz. 16.00 do Mszy Św. wieczorowej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W I piątek od godz. 09.00 do godz. 10.00. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze Spowiedzi Św. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

7. 2 kwietnia będziemy przeżywać 15 rocz. śmierci św. Jana Pawła II

8. Przyszłą niedziela – Niedziela Palmowa. Ma Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie palm. Jest to również Niedziela Różańcowa – dlatego naszą modlitwą obejmujemy szczególnie członków Róż różańcowych kobiet i mężczyzn w naszej parafii.

9. Prasa katolicka. „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny” są do nabycia w zakrystii. Także w zakrystii można nabyć baranki wielkanocne i paschaliki w ramach dzieła pomocy Caritas

10. W ostatnim tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jana Suwarę, lat 84. Pogrzeb  śp. Jana będzie w poniedziałek – stacja przy grobie o godz. 13.00. Msza Św. pogrzebowa będzie odprawiona po ustaniu zagrożenia epidemicznego, po wcześniejszym ustaleniu z Rodziną zmarłego. Duszę śp. Jana polecajmy Miłosierdziu Bożemu w naszych modlitwach.

EMBARGO do chwili ogłoszenia, godz. 18.30 (czas polski 19.30).
Wersja do odmówienia w Polsce po wieczornym nabżeństwie różańcowym.